Kaaslasele lilleõie meisterdamiseks kulus kuus minutit

Paalalinna kooli üheksanda klassi noormehed Jako Kõuts, Marc Eirand, Sergo Jakovlev, Alex Tund ja Gustav-Hendrik Seeder omameisterdatud lilledega.

FOTO: Marko Saarm

Eile kilkas Paalalinna koolis kleitides tüdrukuid tavapärasest rohkem ning pisikesed poisid jooksid ringi, vuntsid ees, ja meisterdasid tähtsa päeva puhul lillegi valmis.

Ei, see ei olnud naistepäev, mida koolis tähistati. See oli tüdrukutepäev. Sel päeval rõhutati koolis kleitide kandmist, poseeriti fotonurgas, meisterdati lilli, pisteti oma soove komplimendikasti, tehti näomaalinguid ja külas käis noor blogija Mariel Pähkel.

Päeva eestvedaja, sotsiaalpedagoog Karin Kiilaspä sõnul tuli tüdrukutepäeva idee novembris tähistatud poistepäevast. «Et poistel selline päev oli, mõtles huvijuht, et võiks ka tüdrukutele sellise korraldada, ja mina võtsin selle ette.»

Kiilaspä sõnul sooviti sel moel pöörata noormeeste tähelepanu üldisele viisakusele. «Kas või tüdrukutele ukse avamine,» tõi ta näiteks. «Poisid on tegelikult täitsa viisakad. Minu päev algas juba kenasti, kui üks õpilastest mind lillega üllatas.»

Pühendunud meisterdaja

Kahel vahetunnil juhendas meisterdamisnurgas poisse käsitööõpetaja Kerli Trummal. Huvilisi oli tema sõnul oodatust rohkem juba esimesel vahetunnil. «Mul ei olnud nii palju kujundeidki välja lõigatud, kui oli meisterdajaid. Tuleb järgmiseks vahetunniks rohkem teha,» märkis õpetaja.

Tema sõnul said poisid kenasti hakkama. «Ega siin midagi keerulist ole. Neil tulid täitsa ilusad ja omapärased lilled.»

Esimesena said oma lilled valmis kolm neljanda klassi poissi, kes ei teadnud ei seda, kellele nad oma lille kinkida plaanivad, ega ka seda, mida naistepäev täpselt tähendab. «See on päev, mis pühendatakse naistele, sest naised on tähtsad,» rääkis Lauri. Seda, miks nad tähtsad on, ei osanud ta lisada.

«Midagi nagu oleks puudu... Siia võiks veel pärleid panna, et ilusam oleks. Lehed peaks ka kindlasti tegema, et lillel oleks tõeline kuju,» arutles esimese klassi poiss Ruuben Reinpuu ning teatas, et teeb lilleosa ära ja tuleb pärast söömaskäimist uuesti tagasi, sest ei taha selle meisterdamisega kiirustada.

«Ma mäletan seda, et naistepäeval tehakse igale naisele või emale üllatus,» ütles Ruuben. «Oma lille kingin klassiõele.»

Kuus minutit ja valmis!

Üheksanda klassi noormehed Mark Eirand ja Jako Kõuts märkisid, et lille ei olnud sugugi keeruline valmistada ja see võttis aega ligikaudu kuus minutit. «Annan selle oma tüdruksõbrale,» lausus Eirand.

Jako Kõuts naistepäeva tähtsaks ei pea. «Ma ei oska selle kohta eriti midagi öelda, sest ma ei ole ise naine. See päev on mõeldud rohkem täiskasvanutele kui põhikooliõpilastele,» leidis ta.

Seitsmenda klassi noormees Ako Lehemets lille meisterdamas ei käinud, kuid märkis, et tema läheb naistepäeva puhul pärast kooli Uku keskusesse lilli jagama. Ehkki ta peab naistepäeva pigem täiskasvanutele mõeldud tähtpäevaks, täheldas ta, et naisi peab austama ning ta lausus häid soove oma emale, õpetajatele ja klassikaaslastele.

Poiste tagasihoidlikkust naistepäeva tähistamisel näitas see, et valvelaua õpilaste sõnul pistsid kauneid soove  komplimendikasti pigem tüdrukud kui poisid.

Mariel Pähkel ei rääkinud õpilastele mitte naistepäevast, vaid blogipidamisest. Iseennast peab ta veel pigem tüdrukuks kui naiseks. «Poisid saavad naistepäeval hästi hakkama. Meie klassikaaslased tõid täna koolis lilli. See oli minu arust väga armas!»

Pähkel soovitabki poistel naistepäeval jääda iseendaks, mitte käituda reeglite järgi. «Tehke seda, mis tundub endale õige. Lilli ja šokolaadi ei tohiks jagada kohustusest, vaid heast tundest,» leidis blogija.

Tagasi üles