Omanik valis ujula asemel kaupluse

Vangla lammutamine algab omaniku hinnangul juba tänavu ning kaubanduskeskus võiks valmis saada järgmisel aastal.

FOTO: Elmo Riig

Kui paar kuud tagasi flirtis Viljandi vangla uus omanik mõttega rajada kesklinna veekeskus, siis nüüdseks on ta otsustanud, et esimese ja suurima ehitisena kerkib sinna kaubanduskeskus.

«Kaubanduskeskus tuleb Tallinna ja Uku tänava nurgale ning suurima osa sellest võtab enda alla toidukauplus,» teatas eile vangla kinnistu omaniku, varavalitsemisettevõtte Eften Capital juht Viljar Arakas.

Lähematel nädalatel on firmal kavas välja kuulutada arhitektuurivõistlus ning aasta teisel poolel peaks algama lammutamine ja ehitamine.

Eelmise aasta lõpul, kui Eften Capital odavalt soetatud kinnistule rakendust otsis, oli ühe plaanina arutlusel veekeskuse rajamine.

«See kinnistu on nii suur, et tulevikus võib sinna ka veekeskus ära mahtuda,» selgitas Arakas.

Toidupood on kasulikum

Praeguseks on arendaja ujula siiski mõtetest heitnud. «Viljandis on nõudlus suure toidupoe järele ja meil on selleks sobiv kinnistu,» lausus Arakas põhjenduseks, miks Eften Capital teise suuna valis.

Paar aastat tagasi vangla lähedusse Looga tänavale kaubanduskeskust kavandanud Viljandi ettevõtja Tiit Säga leidis, et linn võidab uue arendaja tegevusest. «See on väga hea asukoht,» sõnas ta. Oma ideed pole Säga arendanud ega kavanda ehitamist.

Vanglast teisel pool Uku tänavat on endine bussipargi ala, kuhu Tallinna Kaubamaja tahtis paari aasta eest rajada 20 000 ruutmeetri suuruse ärikeskuse. Seegi kava on soiku jäänud ning firma pole aasta jooksul olnud nõus kommenteerima, kas ja millal ehitamine võiks alata. Kaubamaja plaanitud keskuses peaks suurima poena hakkama tegutsema Selver.

Linna suurim pood

Viljar Arakas ei osanud eile öelda, kui suureks kujuneb Eften Capitali kavandatav ärikeskus. «See sõltub paljuski arhitektidest,» selgitas ta. Teada on vaid, et maja peab tulema ühekorruseline ning tõenäoliseliselt teist nii suure ehitusaluse pinnaga keskust Viljandis ei ole.

Seda, milline uus keskus välja näeb, saab aimata ehk mais, mil võistlusel osalevad arhitektid peaksid oma tööd avalikkuse ette tooma.

Kaubanduskeskus on kavandatud 13 615 ruutmeetri suurusele maatükile, kuhu detailplaneeringu järgi võiks rajada 6370-ruutmeetrise pinnaga hoone. Arendajale jääb võimalus ehitada teine ärihoone Tallinna tänava ja Maramaa puiestee nurgale. Sinna mahuks 1600 ruutmeetri suurune maja.

Mida Eften Capital väiksema ärimaaks mõeldud krundiga ette võtab, pole Arakase sõnul veel otsustatud.

«Sinna on pakutud väga erinevaid ideid, aga tahame esmalt suure kaubanduskeskuse arendusega pihta hakata,» lausus ta.

ALA
Vangla territoorium on jagatud kolmeks kinnistuks.
• Suurim neist on 13 615 ruutmeetri suurune ja sellele on kavandatud kaubanduskeskus.
• Ärimaa on ka 4969 ruutmeetrit Tallinna tänava ja Maramaa puiestee nurgal.
• Savi tänava poole on jäetud 3083 ruutmeetrit elamumaad.
Allikas: detailplaneering

Tagasi üles