Sisukord
Paberleht
Paberleht

Süüdistuse järgi oli tulistaja ravimisõltlane

3 min lugemist
Tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises, tapmiskatses ja mõrvas süüdistatav 39-aastane Rene eskorditi eile Viljandi kohtumajja esimesele istungile. Otsuse kuulutamise on kohus kavandanud aprilli algusesse. FOTO: Elmo Riig

Mullu kevadel Viljandis Valuoja puiesteel kortermaja trepikojas võõra mehe surnuks tulistanud 39-aastase Rene algne plaan oli kasutada revolvrit selle omaniku, oma ema elukaaslase vastu. Nii ütles prokurör Merike Tikk eilsel kohtuistungil.

Tellijale Tellijale

Kui Rene tänaval vastu tuleks, võiks ta vabalt märkamata jääda. Kohtupingis istus suhteliselt väikest kasvu, prillide ja kiilaneva pealaega hallis jopes mees, kes vaatas kordamööda maha ja lakke. Kui kohtunik Kadi Aavik palus süüdistataval püsti tõusta ning vastata, mis on tema sünniaeg, elukoht, kinnipidamise kuupäev ja haridus, vastas Rene haige või lihtsalt puhtaks köhimata häälega nii, et kohati oli raske vastustest aru saada.

Kui Merike Tikk kirjeldas avakõnes, mismoodi Rene süüdistuse kohaselt eelmise aasta aprillis inimeste pihta tule avas, toetas süüalune otsaesise vastu piiret. Tema keha värises silmanähtavalt. Hetk hiljem tõstis ta pea. Tema ilme oli rahulik.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto