Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Vallavanem ei taha Mulgi mehe juurde tankla ehitamisest kuuldagi

2 min lugemist
Abja vallavanem Peeter Rahnel ütles, et Mulgi mehe selja taha asuvale krundile, kus praegu seisab ligi saja aasta vanune korterelamu, ei sobiks bensiinijaam isegi siis, kui see poleks miljööväärtuslik ala. Aktsiaseltsi Aqua Marina esindaja Urmas Koch pole end sellest hirmutada lasknud ja ajab asja edasi. FOTO: Elmo Riig

Abja-Paluojal kõrvalisel Raudtee tänaval on Alexela tankla. Asula sissesõidu lähedale, kohe Mulgi mehe skulptuuri külje alla sooviks oma bensiinijaama püsti panna Olerex, aga vallavalitsus on sellele kategooriliselt vastu. 

Tellijale

Juba aastaid seisab Abja-Paluoja Pärnu maantee 1 majal silt: «Müüa kinnistu.» Kinnisvarafirma Eurohaus kodulehel on kirjas, et 1920. aastal valminud majas on neli korterit ning koostatud projekt kuue korteri väljaehitamiseks. 840-ruutmeetrise krundiga hoone eest küsitakse 25 500 eurot. Lisainfona on märgitud, et võimalik on osta ka kõrvalkinnistu. Mõlemad kuuluvad metsamajandusega tegelevale osaühingule Rainert RL.

Sellesama firma nimel on Abja vallavalitsusele korduvalt esitatud avaldus algatada Valga–Uulu maantee ääres asuva Pärnu maantee 1 krundi detailplaneering, et rajada sinna tankla. Taotluse esitaja on olnud Olerexi varahaldusfirma aktsiaseltsi Aqua Marina esindaja Urmas Koch, kes esindab volikirja alusel ka metsafirmat, kellele  kõnealune krunt juriidiliselt kuulub. Vald ei luba aga ligi saja aasta vanuse elamu asemele tanklat ehitada ning lükkas sellekohase taotluse tagasi ka 9. veebruaril. Vallavanem Peeter Rahneli sõnul juba kolmandat korda. 

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto