Meesteklubi hoolitseb väikelaste sooja eest

Tragide noorte meeste ettevõtlikkuse tulemusena saab Väikemõisa asenduskodu järgmise talve kütteprobleem vähemalt osaliselt lahendatud.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Homme koguneb Viljandimaal Kopra talus ligi poolsada klubi Round Table liiget, et abistada Väikemõisa asenduskodu ja seal elavaid lapsi.

Klubi meespere võtab selga kirved ja saed ning läheb metsa küttepuid tegema, et järgmisel talvel oleks asenduskodus kasvavatel lastel toasoe olemas.

Samal ajal kui mehed metsas rassivad, viivad naised ja lapsed metsloomadele söögipoolist, sõidavad võimaluse korral saaniga ning vaatavad, mis elukas on kobras ja mida ta metsas korda saadab. Kohale tuleb ka tosin Väikemõisas kasvavat last, kellele soovitakse pakkuda üks mõnus argisest erinev päev.

Klubi liige ja homse ürituse üks eestvedajaid Kalvi Kants märkis, et Vastemõisas köetakse maja seniajani puuahjuga ning igal aastal on küttepuude või nende jaoks raha leidmine suur mure.

«Kopra talu omanik Rudo Puks laseb meid oma metsa, et saaksime seal nagu kord ja kohus küttepuid teha. Sügisel viime juba kuiva kütuse Väikemõisa,» rääkis Kants ning lisas, et homsel ettevõtmisel on tegelikult kaks sihti.

«Me saame seal kokku ning selle koosolemise tulemusena tekib siia piirkonda ka reaalset kasu,» lausus ta. «Nii saigi tänavusel külmal talvel otsustatud, et teeme Väikemõisa asenduskodu elu järgmisel talvel väheke kergemaks, võtame oma meesteväe kokku ja läheme metsa.»

Kui palju puid kütteks langetatakse, ei oska klubi liikmed ennustada, kuid loodavad maha võtta koguse, mis kataks asenduskodu küttevajadusest tubli kolmandiku.

Tagasi üles