Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Vald loodab piimakombinaadi Viiratsi külje alla meelitada

3 min lugemist
Kohas, mida pakutakse tulevasele piimakombinaadile, laiutab praegu lumine tühjus. Mõne aasta jooksul kavatseb Mäeltküla Tööstuspark seal välja ehitada nii ühendusteed kui taristu. FOTO: Elmo Riig

«Minu meelest on šansid 50/50,» ütles Viljandi valla mittetulundusühingu Mäeltküla Tööstuspark juhatuse liige ja vallavolikogu esimees Hellar Mutle vastuseks küsimusele, kui tõenäoliseks peab ta võimalust, et kolme aasta pärast alustab Viiratsi külje all tegevust Eesti moodsaim piimakombinaat.

Tellijale

Hiljuti alustas kaks piimanduskonsortsiumi võidujooksu Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) sihtotstarbelisest meetmest antavale 15 miljonile eurole, mille abil oleks võimalik alustada uue piimatööstuse rajamist Kesk-Eestisse. Ehkki ametlikuks saab asi järgmisel nädalal, on juba praegu ilmne, et toetusele pretendeerivad ühistu E-piim ja äsja asutatud aktsiaselts MilkEst.

Viimati mainitud, suuresti Saaremaa Piimatööstuse aktsiaseltsi initsiatiivil loodud ettevõttesse kuuluvad tulundusühistud Epiko ja Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit, Saaremaa piimaühistu ja Tartumaa piimatootjate ühistu ning osaühing CPTT Consult.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto