Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Abja tahab ujula poole miljoni euro abil mõttekojaks teha

2 min lugemist
Kolm aastat tagasi avatud Abja ujula on osutunud populaarsemaks ja kasulikumaks ettevõtmiseks, kui vallajuhid loota oskasid. Nüüd soovivad nad spordikeskust edasi arendada. FOTO: Marko Saarm

Abja vald asub püüdma ligi poolt miljonit eurot abiraha, et rajada vallakeskusesse turistide püüdmiseks Mulgi mõtte- ja meelearenduse koda, mille keskmeks oleks praegune ujula.

Tellijale

Kolm aasta tagasi avatud Abja ujula on osutunud loodetust edukamaks ning kaks viimast aastat on ametliku nimega Abja spordi- ja tervisekeskus töötanud kasumiga. «Kui algul arvasime, et meil tuleb aastas majanduskuludeks 30 000 – 40 000 eurot valla eelarvest juurde maksta, siis tegelikult saab keskus ise hakkama,» selgitas vallavanem Peeter Rahnel.

Pisikese saunakompleksiga ujula meelitab külalisi kõikjalt Viljandimaalt, aga ka Lätist. Mõtte- ja meelearenduse koja loomiseks lisataks sellele meelelahutusvõimalusi. Vald on saanud endale tühja hoone, kuhu võiks sisse seada mitmesuguste mängude tubasid. Näitena on esmasesse rahataotlusesse kirjutatud põgenemistuba, virtuaalreaalsuste ruum, Legode ehitamise tuba, aga ka mini-bowling’usaal.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto