L, 9.12.2023

Kaks last vajusid läbi jää

Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Huntaugu rannas suubub oja Viljandi järve, mistõttu jäätub seal vesi aeglasemalt kui mujal järves. Lapsi on seal talvel vette kukkunud mitmel korral varemgi.
Huntaugu rannas suubub oja Viljandi järve, mistõttu jäätub seal vesi aeglasemalt kui mujal järves. Lapsi on seal talvel vette kukkunud mitmel korral varemgi. Foto: Peeter Kümmel

Kolmapäeval kella 16.15 ajal läksid kaks umbes kümneaastast last Viljandis lumepargi lähistel Huntaugul õhukesele jääle hüppama ja vajusid sellest läbi.

Lumepargi töötaja Raiko Arak rääkis, et ta istus lumepargi soojakus ja jälgis kolme last juba varem, kui nood kelguga alla kihutasid. Tema meelest tasus rüblikutel silma peal hoida ja ta kasutas selleks ka kaamera abi. Arak nägi, kuidas lapsed õhukesel jääl hüppama hakkasid, ent ühtäkki olid nad vaateväljast kadunud. Noormees haaras telefoni, helistas 112 ja kutsus abi. Mäest alla joostes nägi ta, et üks lastest oli üle pea vees, teisel ulatus vesi rinnuni. Õnneks pääsesid mõlemad ise kaldale.

«Igal juhul olid nad märjad ja külmetasid. Hoidsin neid soojakus, kuni tuli kiirabi,» rääkis Raiko Arak.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles