Seakatkupuhang Põhja-Lätis meenutas, et oht ei ole kadunud

Sääraseid suurest katkuohuallikast teatavaid silte ei tule Viljandimaa sealautade lähistel loodetavasti enam kunagi näha. Tumepunasega märgistatud Põhja-Läti piirialad on aga suurima ohuga piirkonnad, mistõttu valvsust kaotada ei tohi. Möödunud nädalal ründas katkupisik Sigulda farmi. FOTO: Marko Saarm / Veterinaar- ja toiduamet (montaaž)

Seakatk tõstab Baltimaades taas pead: eelmise nädala alguses tulid Põhja-Lätist ärevad teated, et surmav viirus oli sisse murdnud mitme tuhande seaga farmi.

Tellijale Tellijale

13. jaanuaril tuvastati Lätis käesoleva aasta esimene sigade Aafrika katku puhang kodusigadel. See juhtus Sigulda lähistel asuvas enam kui 5000 seaga farmis. Samuti avastati katk esimest korda ka Läti loodeosas Ventspilsi regioonis. Mullu 25. novembril leiti viirus ühest Leedu koduseafarmist. 

«Need juhtumid lähiriikides kinnitavad, et taud võib farmi jõuda ka kõige külmemal ajal ning sigade Aafrika katku esinemise hooajalisuse argument jääb järjest nõrgemaks,» ütles veterinaar- ja toiduameti loomatervishoiu, loomakaitse ja söötade osakonna juhataja Harles Kaup. 

04.03.2021 05.03.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto