Sisukord
Paberleht
Paberleht

Ilves tuiskas päise päeva ajal läbi linna

2 min lugemist
Osaühingu Sakala Teed seinal oleva valvekaamera salvestisest on selgelt näha, kuidas ilves tõkkepuu alt hoovile jookseb ning seal enne surnuaiale pagemist masinate vahel mitu tiiru teeb. FOTO: Valvekaamera

Esmaspäeva ennelõunal nähti Viljandis Männimäe elurajoonis täiskasvanud ilvest. Et selle loomaliigi esindajad on väga pelglikud ja targad ning tulevad harva inimasustuse lähedusse, on ühe eksemplari sattumine liiklustihedatele linnatänavatele erakordne juhtum.

Tellijale Tellijale

Tõenäoliselt nägi ilvest hulk inimesi. Riia maantee ääres tööruume pidava osaühingu Sakala Teed valvekaamera salvestisest on näha, kuidas metsloom suure kiirusega üle tänava ettevõtte õuele jookseb. Tänaval liikus samal ajal ohtralt autosid ja jalakäijaid.

Videopildi järgi otsustades tuli ilves Reinu tee kandist, kus paiknevad suured korterelamud, aga ka kauplused ja tööstusettevõtted. Sakala Teede hoovis võttis ta tempo maha ning tegi teehooldusmasinate vahel mitu uudistavat tiiru. Lõpuks hüppas ta üle paari meetri kõrguse kivimüüri ning pages paanikas vareste kisa saatel kõrvalasuvale kalmistule.

25.09.2020 28.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto