Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Kandidaatide voor andis kaks favoriiti

18 min lugemist
Kui otsus langetada ettepanekute arvu järgi, peaks linna aastapreemia minema Timo Tintsile ja elutöö preemia Luule Komissarovile. FOTO: Marko Saarm, Elmo Riig

Kui Viljandi linnaisad määraksid preemiaid esitatud ettepanekute hulga järgi, võiks aasta tunnustuse anda jäähalli ehitajale Timo Tintsile ning elutöö preemia näitlejanna Luule Komissarovile.

Tellijale

Mullu jääväljakule seinad ümber ehitanud Timo Tintsi kohta kirjutas linnale häid sõnu koguni kaheksa inimest, kusjuures järgmine kandidaat, olümpiapronks Kaspar Taimsoo, esitati preemia saajaks kaks korda. Tänavu 75. sünnipäeva tähistavat Luule Komissarovit pakuti elutöö preemia kandidaadiks neli korda.

Viljandi linnavolikogu esimees Tiit Jürmann kummalegi aga preemiat veel üle andma ei tõtta, sest otsustamisel pole vahet, kas inimest pakuti kandidaadiks üks või kümme korda. «Väärikaid pakkumisi tuli tõesti väga palju,» tunnistas ta. «Oleme isegi mõelnud, et võiks tulevikus kaaluda mitme elutöö preemia väljaandmist.»

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto