Aivar Berzin

FOTO: Elmo Riig

Postimees kirjutas teisipäeval, et vahetult enne aastavahetust sündis Eesti erakondade rahastamises pretsedent, kui kaheksa suurettevõtjat annetasid üheskoos parteidele 800 000 eurot. Raha on nende väitel tänutäheks kauaoodatud otsuste eest, mis aitavad leevendada Eesti iibeprobleemi.

See on teadaolevalt esimene kord, kui ärimehed on erakondi toetades esile tõstnud üht konkreetset seadusemuudatust.

Väidetavalt tegid detsembri lõpus 100 000 euro suuruse annetuse Bigbanki omanikud Parvel Pruunsild ja Vahur Voll, suurärimees ja Postimehe omanik Margus Linnamäe, üks LHV Grupi omanikke Heldur Meerits, Nortali juht Priit Alamäe, Skype’i asutaja Jaan Tallinn, ACE Logistics Groupi omanik Karli Lambot ning Viljandimaa edukaimaks ettevõtjaks peetav Vestman Grupi suuromanik Aivar Berzin.

Igaüks neist kandis igale praegusele koalitsioonierakonnale (Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ning Isamaa ja Res Publica Liit) 28 000 ning opositsioonis olevale Reformierakonnale 16 000 eurot.

Sakala proovis teisipäeva ennelõunal Berzinit küsimuste esitamiseks telefonitsi kätte saada, kuid see ei õnnestunud. Postimehe andmetel on annetuste tegijad otsustanud, et ei jaga ühise sammu kohta eraldi kommentaare, ning seda on teinud vaid projekti eestvedaja Parvel Pruunsild.

Majandusajalehe Äripäev koostatavas Eesti rikaste edetabelis on Aivar Berzin aastaid figureerinud jõukaima viljandimaalasena.

Loe Postimehe uudise tervikteksti SIIT.