Sisukord
Paberleht
Postimees

Nõukogule ei meeldi Mulgi valla nimi

2 min lugemist
Kohanimenõukogu hinnangul ei ole Abja, Karksi ja Halliste valla ning Mõisaküla linna ühinemisel loodavale omavalitsusele valitud Mulgi valla nimi hea, sest need vallad moodustavad vähem kui poole ajaloolise Mulgimaa territooriumist. Liitujad ise ütlevad aga, et sõnadel "Mulgi" ja "Mulgimaa" tuleb vahet teha. FOTO: Marko Saarm

Kohanimenõukogu on teinud valitsusele ettepaneku paluda seitsmel moodustataval ühendvallal leida endale sobivam nimi. Nende hulgas on ka Mulgi vald.

Tellijale Tellijale

Rahandusministeeriumi valitsusalas tegutseva nõuandva asjatundjate kogu hinnangul on Abja, Karksi ja Halliste valla ning Mõisaküla linna ühinemisel loodavale omavalitsusele valitud nimi geograafiliselt ja kultuurilis-ajalooliselt eksitav, sest hõlmab alla poole ajaloolise Mulgimaa territooriumist.

«Kohanimeseaduse kohaselt tuleb välistada kohanime sobimatus Eesti aja- ja kultuurilooga,» vahendas nõukogu seisukohta rahandusministeeriumi pressiesindaja Karel Hanni. «Nime tähenduse muutmine ei tähenda ainult nime uut ruumi tulevikus, vaid muudab ka inimeste arusaama paiga ajaloost ja identiteedist.»

27.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto