Sisukord
Paberleht
Paberleht

Pärimusmuusika keskus esitati USA-s preemiale

2 min lugemist
Rahva lemmik Curly Strings astub veebruaris üles ka Kansas Citys Folk Alliance`i aastakonverentsil. FOTO: Elmo Riig

Eesti pärimusmuusika keskus on USA Folk Alliance Internationali väljaantava Elain Weissmani elutöö preemia nominent. Auhinna 22-aastase ajaloo jooksul pole lõppvooru varem pääsenud organisatsiooni riigist, kus ei räägita inglise keelt emakeelena.

Tellijale Tellijale

«Meile on väga oluline, et meie tegevust on märgatud,» kinnitas keskuse juhataja Tarmo Noormaa. «Auhinda väljaandev organisatsioon tegutseb väga suurel territooriumil ning sinna kuulub palju muusikaga tegelevaid inimesi ja festivale. See, et nüüd on silma jäänud ühe väikese riigi pärimusmuusikat edendav organisatsioon, on väga eriline. Kandideerimine oli meile siiski väga ootamatu, pole aimugi, kes meid sinna esitas.»

Elutöö preemia kandidaate on Eesti pärimusmuusika keskuse kõrval veel kaks. Üks on New Yorgi lähistel tegutsev Ashokani keskus, mis samuti korraldab kontserte ning muusikute kokkusaamisi, koolitusi ja festivale, pidades tähtsaks nii ajalugu kui loodust. Teine konkurent on Kanada folklorist Helen Creighton (1899–1989), kes kogus oma elu jooksul üle 4000 laulu ja ballaadi ning kirjutas rahvamuusikast 13 raamatut.

30.09.2020 01.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto