Linnapea protest lükkas postkontori sulgemise edasi

Postkontor. Foto on illustratiivne.

FOTO: Marko Saarm

Viljandi linnapea Ando Kiviberg saatis eelmisel nädalal riigi postiettevõttele Omniva tungivas toonis kirja, milles palus üle vaadata Männimäe postkontori sulgemise otsus. Ettevõte tõmbaski seepeale plaanile vähemalt ajutiselt piduri peale.

Tellijale

Männimäe Selveriga samas majas tegutsev postkontor pidi senise kava kohaselt 28. detsembril uksed sulgema. Sellise asjade käigu üle avaldasid pahameelt lähikonnas elavad pensionärid, kes väidavad end olevat kohaliku postkontori sagedased kliendid.

Olles protestijatega kõnelnud, märkis linnapea, et ka teda valdas kontori kaotamise pärast sügav mure ning seepärast otsustas ta Omniva juhtkonnalt nõuda toimuva kohta täpsemat selgitust. Seejuures juhtis Kiviberg tähelepanu tõsiasjale, et Männimäe linnajagu on maakonnakeskuse suurim ning sealse kontori likvideerimine halvendaks väga paljude inimeste ligipääsu postiteenustele. Ühtlasi rõhutas ta, et riigil lasub kohustus teatud avalikke teenuseid inimeste elukohas tagada ning postiteenus on vaieldamatult üks neist.

Tagasi üles