Sisukord
Paberleht
Postimees

Linna ülekäiguradade põhjalik uuendamine seisab raha taga

2 min lugemist
Leola ärikeskuse esine on palistatud parkivate autodega ja seetõttu ohuks teele astuvatele jalakäijatele. FOTO: Marko Saarm

Möödunud nädala reedel Viljandis ülekäigurajal juhtunud liiklusõnnetus oli käesoleval aastal juba kolmas omasugune. Uuringu kohaselt on ligi pooled kogu linna ülekäiguradadest ohtlikud, kuid olukorra parandamiseks pole raha.

Tellijale Tellijale

Linna majandusameti teedespetsialist Heikki Teearu ütles Sakalale, et linnaeelarves ei ole eraldi rida ülekäiguradade ohutumaks muutmiseks ja seda ei tule ka uuel aastal. Väheste võimalustega proovitakse ohutuse parandamise nimel siiski tegutseda. «Parandame valgustust ja asendame järjest liiklusmärke nähtavamate vastu, lisades neile valgust peegeldava kollase äärise. Igal kevadel käime üle teekattemärgistuse,» tõi Teearu näiteid. 

Tunamullu ehitati ümber Paala teel kooli ees asuv ülekäigurada. «Muutsime selle asukohta, lisasime valgustuse ja ohutussaare,» rääkis Teearu. «Peagi valmib Jakobsoni tänaval muusikakooli juures ülekäigu ümberehitus. Koidu tänava ristmikule ehitatud teelaiendi tõttu muutub tee ületamine jalakäijale seal kiiremaks.» 

07.08.2020 09.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto