Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kõpu endine vallavanem jäi maakohtus süüdi

2 min lugemist
Endine Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo on veendunud, et ei ole teinud midagi seadusevastast. Ringkonnakohus aga sama meelt ei ole ning saatis ta kuueks kuuks reaalselt vangi. FOTO: Elmo Riig

Viljandi kohtumajas väljakuulutatud otsuse kohaselt on endine Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo süüdi omastamises ja korruptsioonis. Karistuseks on kolm aastat tingimisi vangistust ja riigile peab ta maksma 11 434 eurot.

Tellijale Tellijale

Maakohus tunnistas esmaspäeval Tõnu Kiviloo süüdi toimingupiirangu rikkumises, omastamises, dokumendi võltsimisele kihutamises ja soodustuskelmuses. Õigeks mõisteti endine vallavanem ühes Kõpu vallavalitsuse vara omastamise ning ühes soodustuskelmuse episoodis. 

Kohus mõistis Kiviloole kolmeaastase tingimisi vangistuse nelja-aastase katseajaga. Prokurör taotles küll kuueks kuuks vanglasse saatmist, kuid kohtuniku hinnangul pole varem karistamata Kiviloo puhul selline karistus vajalik. Lisaks ei tohi Kiviloo kolme aasta jooksul alates kohtuotsuse jõustumisest juhtida riigi- või omavalitsusasutust ega täita raha liikumisega seotud ülesandeid.

24.09.2020 25.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto