Sisukord
Paberleht
Paberleht

Viljandi sai kaks kuuske ühekorraga

2 min lugemist
Oja kooli lapsed jälgisid esmaspäeva hommikul elevusega, kuidas töömehed võimsa jõulukuusega oskuslikult toimetasid. Kuusk, millel on kaks tüve ja latva, sai püsti kiiresti ja korralikult. FOTO: Elmo Riig

Esmaspäevahommikusel Tallinna tänaval sähvisid sinised ja kollased vilkurid ning liiklus seiskus mõneks minutiks. Politseieskordi saatel saabus Kõo vallast Soomevere külast Viljandisse jõulukuusk. Tegelikult tuleks öelda, et saabusid jõulukuused, sest Vabaduse platsile püsti pandud kuusel on kaks tüveharu ja latva. 

Tellijale Tellijale

Saag pandi Väljataga talu heinamaal vinguma juba kella üheksa paiku. Tähtsat tööd oli tulnud tegema suur brigaad ning koguni viis raskemasinat. Kogenud meeskonna tegevus oli lausa kirurgiliselt täpne ja kiire. Vaid paarikümne minutiga oli sihvakas kuusk platvormveokil. 

Töid ohutust kaugusest jälginud Väljataga talu peremees Egon Ibrus lausus, et küllap sel aastal on lapsega linna jõulukuuse juurde minna erilisem tunne kui tavaliselt. «Praegu kartsin kõige rohkem hoopis seda, et suured masinad lõhuvad talu sissesõidutee. Õnneks öösel vihma juurde ei sadanud ja praegu on maa piisavalt tahe,» ütles ta kergendusnoodiga hääles. 

22.09.2020 23.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto