Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Haigekassa jätab paberid linnade ja valdade täita

2 min lugemist
FOTO: Sakala

Omniva loobumisotsuse järel on haigekassa asunud oma blankettide ja taotluste täitmisega seotud paberitööd suruma omavalitsusametnike lauale. Ülekoormatud sotsiaaltöötajaid häirib stiil, millega neid fakti ette pannakse.

Tellijale

Tuleva aasta 1. jaanuarist ei saa haigekassa blankette ja taotlusi täita Omniva postipunktides ning 1. juulist kaob see võimalus ka maavalitsusest. Suure-Jaani valla sotsiaalosakonna juhataja Aave Toomsalu ei teinud saladust sellest, et muudatus tuli ebameeldiva üllatusena. 

«Infopäevast, kuhu olid kutsutud kõik maakonna sotsiaaltöötajad, võtsime täies koosseisus osa,» rääkis Toomsalu. «Meid tänati hea koostöö eest ning teatati, et maavalitsused ja Omniva lõpetavad blankettidega tegelemise. Avaldati lootust, et meie sotsiaaltöötajad on taas igal rindel valmis võitlema. Sellest jääb mulje, et kui kusagil pall liikuma pannakse, siis omavalitsuse väravasse see lõpuks veereb ja meie käest ei küsi keegi midagi.»

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto