Sisukord
Paberleht
Postimees

Jääda ellu Hesperiidide aias

5 min lugemist
Elu Kanaari saartel on magus. Mõnus kliima meelitab inimesi kogu maailmast ning polegi nii oluline, et maja viimase peal oleks. Vaade on hulga tähtsam. Gran Canaria rahvas on muutunud osavaks «loominguliste» ametite väljamõtlejaks. Mees all vasakul tegeleb parkimiskorraldusega: vehib käega, näitab, kuhu auto mahutada, vehib, kuni auto paika saad, ja pärast nõuab vaevatasuks raha. FOTO: Liina Laks

Siin paistab igavene päike. Taevas on Kalašnikovi-kujulised pilved ja luitunud tuvid pikeerivad nagu pistrikud. Tere tulemast maadeavastuste ajajärgu «kosmosebaasi» – Gran Canariale!

Tellijale Tellijale

Kanaari saari teatakse tänapäeval kui mõnusat puhkusekohta, kus pimedas ja külmas kükitavad põhjamaalased saavad end võrdlemisi odava raha eest üles sulatada. Kuid need Aafrika ranniku ääres asuvad saared pakuvad lisaks sellele põnevat ajalugu ja hingematvalt kaunist loodust.

Gran Canariat nimetatakse teinekord ka väikeseks kontinendiks: saare eri osades valitsevad lihtsalt nii suured kliimaerinevused. Samal ajal kui lõunarannikul saab end kolmekümnekraadises kuumuses alati soojas ookeanis kosutada, sunnivad tuul, vihm ja Eesti suvele omased soojakraadid saare põhjaosas turisti jopet selga tõmbama.

09.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto