Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Maavalitsus hakkab vallavolikogu otsuste õiguspärasust vaagima

2 min lugemist
Kõpu vallavolikogu kinnitas mõni aeg tagasi liitumisteemalise rahvaküsitluse tulemused (otsus number 37) ja lõpetas ühinemisläbirääkimised Viljandi vallaga (otsus number 38). Osa kohalikke inimesi on need otsused vaidlustanud. Seda, kas need on seadusega kooskõlas, uurib Viljandi maavalitsus. FOTO: Marko Saarm (montaaž)

Viljandi maavanem algatas seitsme Kõpu valla elaniku pöördumise peale järelevalve, et kontrollida, kas kohaliku volikogu otsused, millega kinnitati liitumisteemalise rahvaküsitluse tulemused ja lõpetati ühinemisläbirääkimised Viljandi vallaga, on seadusega kooskõlas.

Tellijale

Täna sõidavad maasekretär Küllike Kütt ja jurist Marju Lepmets Kõppu, et dokumentidega tutvuda. Lisaks vallavolikogu otsustele võetakse ette kõik hääletamisega seotud materjalid. Maavalitsuse ülesanne on nende abil uurida, kas otsused on õiguspärased.

«Praegu on raske öelda, mis täpselt järelevalve sisuks kujuneb,» nentis Küllike Kütt eile. «See selgub pärast seda, kui oleme kõik dokumendid läbi vaadanud.»

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto