Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Sõidueksami tegemise võimalus jääb alles

2 min lugemist
Maanteeameti Viljandi büroo on juulikuust saati tegutsenud soojakutes, sest nende ruumides käib remont. Värske väljanägemisega esindus avab uksed ülejärgmisel nädalal. FOTO: Elmo Riig

Pärast tuliseid vaidlusi omavalitsuste ja sõiduõpetajatega otsustas maanteeamet oma reformikava muuta. Uue plaani kohaselt jääb sõidueksamite sooritamise võimalus maakonnakeskustesse alles, kuid korduseksamiks võidakse õpilane saata juba Tallinna või Tartu.

Tellijale

Kaheksas maakonnakeskuses, sealhulgas Viljandis jätkavad maanteeameti bürood klientide teenindamist viiel päeval, kuid kokkuhoiuks kärbitakse nende lahtiolekuaegu. Põlva, Valga, Jõgeva, Haapsalu, Kuressaare, Kärdla, Rapla ja Paide büroo hakkavad inimesi vastu võtma kolmel päeval nädalas.

Et vähendada korruptsiooniriski ning lühendada järjekordi, loob amet järgmise aasta alguseks üle-eestilise eksamikeskuse, mis hakkab korraldama nii teooria- kui sõidueksameid. Sohitegemise vältimiseks seatakse asjaajamine nii, et eksamineerijad ei tea ette, kelle eksamit nad vastu võtma lähevad.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto