Kui me räägime euroopalikust põllumajandusest, siis tuleb selgelt eristada, mis sellest vastab artiklis maalitud pildile tulenevalt tootmisotsustest ja mis poliitikameetmetest. Euroopa Liidu ühises põllumajanduspoliitikas on keskkonnale järjest enam tähelepanu pööratud, tehes seda eelkõige vabatahtlike meetmete kaudu, millega tootjatelt keskkonnaalast avalikku hüve tellitakse. Samuti tuleb silmas pidada, et eri riikides on olukord väga erinev. Eestit, kus pool maast on metsa all ja põllumajandusmaa moodustab üksnes neljandiku maakasutusest, ei saa võrrelda näiteks intensiivse põllumajandusega Hollandiga.
Tellijale
Kommentaar. Keskkonnatoetust saab 70 protsenti haritavast maast
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Euroopa Liidu liikmesriikide maaelu arengukavade eelarvest moodustavad suurima osa just põllumajanduslikud keskkonnatoetused, mis on mõeldud põllumajanduse ja metsanduse ökosüsteemide säilitamiseks ja parandamiseks.