Kristjan Johanson teenis Viljandi sügiskrossil veenva võidu, jättes meeste eliitklassi ja U-23 klassi ühisel võidukihutamisel selja taha kõik konkurendid. FOTO: Elmo Riig

Pühapäeval peetud Viljandi sügiskrossi pikimal võistlusdistantsil oli kindel valitseja kohalik jalgrattur Kristjan Johanson: juba teisel ringil sõitis ta konkurentidel eest ära, nii et lõpujoonel võis ta jälitajaid pelgamata võidu märgiks käed tõsta.

Tellijale Tellijale

Eesti cyclocross’i karikasarja esimese etapina asetleidnud võistlusel oli meeste eliitklassi ja U-23 vanuseklassi ning kahe seenioride võistlusrühma ühisel võidukihutamisel rajal 32 ratturit. Kristjan Johanson edestas teise koha teeninud tallinlast Siim Kiskoneni 20 sekundiga. Kolmas oli Vändrast pärit Gert Kivistik. Kõik kolm kuuluvad U-23 vanuseklassi. Parima eliitklassi ratturina tuli üle lõpujoone tartlane Caspar Austa.

Võitja Kristjan Johanson tunnistas, et ehkki tema ülekaal oli näiliselt suur ja võit kindel, ei tulnud see kergelt ja rajal oli põrgulikult raske. «Ma olen aga praegu väga heas vormis. Tulin ju alles Prantsusmaalt, kus sain palju võistelda,» rääkis ta ning lisas, et enesetunne oli rajal siiski piisavalt hea selleks, et poolel võistlusmaal tempot lisada.