Soov olla perega koos sundis täitma unistuse kohvikust

Birgit Nicolau Costa ja Mario Jose Nicolau Costa võtsid üle Ingeri maja kohvikuruumid, kus hakkavad pakkuma nii portugalipäraseid maitseid kui koduseid sööke. Olgugi et kohvik Amália avatakse ametlikult alles 22. oktoobril, saab seal iga päev lõunat söömas käia sellest nädalast.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi vanalinnas kohtub Portugal Viljandiga – jutt ei käi jalgpallilahingust, vaid uuest kohvikust Amália, milles on killuke mõlemast. See on perefirma, kus viljandlanna viib koos portugallasest abikaasaga ellu oma unistust.

Tellijale

Juba kohviku nimi on omamoodi seotud nii Viljandi kui Portugaliga: kui Ugala repertuaaris on samanimeline lavastus, siis Amália Rodrigues on Portugali rahvalikule muusikastiilile fado alusepanija.

Olgugi et Ingeri maja küljes on veel silt, mis teatab seal viimati tegutsenud Ingegardi kohvikust, on seal sellest nädalast kohvik Amália. Selle ametliku avamiseni on jäänud küll veel kuu aega, aga juba on seal  lõunapakkumised, et kõhu saaksid täis nii lähedal asuvate haridusasutuste lapsed kui linnarahvas, kes on harjunud Ingeri majas söömas käima.

Tagasi üles