Sisukord
Paberleht
Postimees

Mulgid ei jõuagi uue valla keskuses kokkuleppele

2 min lugemist
Kas tulevase Mulgi valla keskuses peaks olema Mulgi mees või tantsivad mulgid, ei suuda praegused läbirääkijad kokku leppida. FOTO: Elmo Riig

Kolm liitumist kavandavat Mulgimaa valda ja üks linn ei suuda omavahel kokku leppida, kus peaks olema tekkiva valla keskus, ning jätavad selle 2017. aastal valitava volikogu otsustada.

Tellijale Tellijale

Karksi volikogu juhi Siret Vene sõnul pole näha, et selles küsimuses praegu mingile kokkuleppele jõutaks, ja nii kirjutati viimasel läbirääkimiskoosolekul protokolli, et uue keskuse määrab kindlaks uus volikogu. Kui aga on vaja kasutada Mulgi valla aadressi, on selleks seni Mõisaküla linnavalitsuse postkast.

Vaidlus käib ennekõike selle üle, kas keskus peaks olema Abja-Paluojal või Karksi-Nuias. Kui Abja-Paluoja on end juba aastaid nimetanud Mulgimaa pealinnaks ning näeb just ennast uue valla keskusena, siis Karksi-Nuia peab end piirkonna ärikeskuseks. «Kui võtta meie vallas registreeritud ärid ja tööstused ning liita ülejäänud kolme omavalitsuse ettevõtted, on meil neid rohkem,» rääkis Vene. «Sama lugu on mittetulundusühingutega.»

05.06.2020 06.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto