Troonile tõusis neli Tuleviku meest

, Tuleviku maadlusklubi president
Heas vormis püsiv Jaanek Lips (sinises) sai Eesti meistrivõistlustel järjekordse kuldmedali. Foto: Elmo Riig / Sakala

Laupäeval Viljandis peetud Eesti täiskasvanute vabamaadluse meistrivõistlustel noppisid Viljandi maadlusklubi Tulevik mehed kulla neljas kaalus ning teenisid võistkondliku võidutrofee.

Võistluspäeval käis Viljandi spordihoones matil 72 meest. Samas peetud Eesti naistemaadluse meistrivõistlustel pani end neljas kehakaalus proovile 17 õrnema soo esindajat.

Tituleeritud mehe kindel võit

Kohalikest meestest kõige tituleeritum, Jaanek Lips sai veenva võidu üheksa osalejaga kaalus alla 60 kilo.

Loosi soosingul tiitlivõistlusi teisest ringist alustanud Lips seljatas seal Järvamaa maadleja Taivo Kalviku, alistas seejärel poofinaalis 13:0 kohtlajärvelase Gleb Belokurovi ning sai finaali esimesel maadlusajal seljavõidu kohtlajärvelase Renart Tiituse üle.

Küsimus, mitmes Eesti meistri medal seekordne talle oli, pani kogenud spordimehe viivuks mõtlema. Kindlalt olid tal meeles Kreeka-Rooma maadlusstiilis teenitud kuus kulda. «Vabamaadluses peaks meistrivõistluste võite olema paarkümmend,» oletas Jaanek Lips.

Tegelikult ongi viljandlane eduka karjääri vältel võitnud vabamaadluses 18 meistritiitlit ja lisaks veel kaks rannamaadluses. Niisiis on tema auhinnariiulil 26 Eesti meistrivõistluste kuldmedalit ning see peaks temast tegema Eesti enim meistriks kroonitud maadleja.

Treeneri raske poolfinaal

Tiitlivõistluste osalejaterohkeimas, alla 74-kiloste kaalus sai 14 maadleja seas võidu Viljandis treenerina tegutsev Rain Aleksandrov.

Alustanud tapalase Kaarel Aupaju puhta 12:0 alistamisega, jätkas ta seljavõiduga põlvalase Janno Surva üle. Enim vastupanu osutas viljandlasele laupäeval poolfinaalivastane, Kohtla-Järve maadleja Jevgeni Soltruk.

Kahe tugeva mehe tasavägises matšis läks parema selgitamiseks tarvis kolme maadlusaega. Otsustaval perioodil end konkurendist veidi teravama ja värskemana tundnud Aleksandrov suutis oma paremuse vajalikul hetkel realiseerida. Ta võitis maadlusaja 2:0 ja kogu kohtumise punktidega 3:2.

Raskele võidule järgnenud finaalis vormistas Rain Aleksandrov kuldmedali, seljatades Tartu ülikooli spordiklubi maadleja Magnus Piiritsa.

Meelis Sillat seljatas kõik

Kindlalt ja jõuliselt maadles ka Viljandi klubi poolraskekaallane Meelis Sillat.
Kaalus, kus osalevad alla 96 kilo kaaluvad mehed, oli üheksa osalejat. Meelis Sillat tunnistas kodulinna publiku ees ainult seljavõite.

Viljandlase esimene vastane oli Eesti kaitsejõude esindav Vladimir Vesselovski, teisena alistus talle poolfinaalis järvamaalane Mihkel Iljin ning kullalahingus Eesti maaülikooli spordiklubi esindav, Mulgimaalt sirgunud Kaarel Maaten.

Tiitlikaitsja teine tiitel

Tiitlikaitsjana asus laupäeval Viljandis kuue raskekaallase seas võistlustulle Paistu valla vägilane Ragnar Kaasik.

Kohe avamaadluses tuli meie maakonna mullusel parimal maadlejal vastamisi minna tugeva märjamaalase Madis Sihimetsaga, kes on suuremaid tegusid korda saatnud Kreeka-Rooma maadlusturniiridel ning kelle auhinnakollektsiooni kuulub ka 2008. aasta Euroopa juunioride meistrivõistluste pronksmedal.

Kohtumise algus oli võrdne, kuid mida aeg edasi, seda kindlamalt Ragnar Kaasik end matil tundis. Teisel maadlusajal lõpetas ta vastasseisu seljavõiduga, olles seejuures 7:2 eduseisus.

Poolfinaalkohtumises sai Ragnar Kaasik puhta 10:0 võidu järvamaalase Rauno Tamme üle. Esikohamatšis alistas viljandlane 12:0 Eesti kaitsejõude esindava Rodion Bitšainini ning teenis teise järjestikuse Eesti meistri medali.

Magus võit

Seitsmest kavas olnud kehakaalust neljas võidutsenud Viljandi maadlusklubi Tulevik esindajad tagasid endile võistkondliku võidutrofee, ehkki kõigest ühepunktise paremusega. 34 punkti kogunud Tulevik edestas Kohtla-Järve Kuldkaru ühe ning paremuselt kolmanda summa kogunud Järvamaa Matimehi 13 punktiga.

Viljandi maadlustreeneri Aarne Kõivu sõnul mekib napp võit eriti magus. «Neli esikohta teeninud sportlast täitsid neile pandud ootused, veidi vajakajäämisi oli seekord kahvatumaid medaleid püüdnute esinemises,» tõdes Viljandi klubi treener.

Võistkondlikus arvestuses said kohaliku klubi liikmetest kuldmedalistide kõrval punkte veel viienda koha välja võidelnud Riivo Välja, Veiko Veber ja Sergei Medvedev.

Samal ajal Viljandis asetleidnud naiste meistrivõistlustel kohalikud kaasa ei teinud. Alates kergemast kaalust tulid võitjaks Olesja Steptšenko, Anastassia Krasnova, Johanna Kikkas ja Epp Mäe.