R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nädala mehed. Tee tööd, siis tuleb armastus

Hans Väre
, Sakala peatoimetaja
Nädala mehed. Tee tööd, siis tuleb armastus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Erik Prozes / Postimees

Tänases Sakalas avaldatud valijameeste küsitlusest, milles liidripositsiooni hõivasid Allar Jõks ja Mailis Reps, tuleb välja kolm olulist tõika.

Esiteks pole vähemalt Viljandimaal määrav ainult parteiline kuuluvus. Mõni valijamees pidas tugevaks kandidaadiks teise erakonna esindajat.

Teiseks: rahva meelsus ei lange kokku rahvaesindajate meelsusega. Marina Kaljurand ja Siim Kallas, kes küsitluste kohaselt naudivad konkurentidest mitu korda suuremat rahva poolehoidu, on vähemalt Viljandimaa valjameeste meelest teise ešeloni mängijad, Kallas vaat et isegi kolmanda oma.

Ja kolmandaks: maksab see, kui inimestega näost näkku kohtuda ja neile oma seisukohti selgitada. Just Reps ja Jõks on mööda Eestit sõites tublisti asfalti ja rehve kulutanud, samal ajal kui rahva lemmikud Kaljurand ja Kallas pealinnas omavahel maid jagasid. Juba Vargamäe Andres teadis, et tee tööd, siis tuleb armastus.

Ent meeles tuleb pidada ka seda, et valimiskoguni on aega veel nädal ja nii mõnigi, kes tuleval laupäeval Estonia kontserdisaalis istet võtab, kõhkleb praegu oma eelistuses.

Märksõnad
Tagasi üles