Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Haiglajuhi sõnul haigekassa kahjum patsienti ei mõjuta

1 min lugemist
Viljandi haiglal on haigekassaga kehtiv leping kuni aasta lõpuni ja seetõttu usub haiglajuht, et haigekassa arvatust suurem kahjum siinse raviasutuse tööd ei mõjuta. FOTO: Marko Saarm

Viljandi haigla juhi hinnangul ei mõjuta haigekassa lubatust suurem kahjum tänavu siinse haigla tegevust, sest leping on aasta lõpuni sõlmitud, piiranguid võib aga tulla ületöö tasustamisel.

Tellijale

Haigekassa arvatust suurem esimese poolaasta kahjum tuli osaliselt just haiglate tehtud ületööst, millest Viljandi haigla juhi Priit Tampere hinnangul osa on ühekordsed juhtumid, kuid osa tuleb nõudluse ja pakkumise paigast vajunud suhtest.

Ka Viljandi haigla tegi esimesel poolaastal suures summas ületööd, millest keelduda ei saanud, sest need olid erakorralised juhtumid. Sellest kulust kattis ühe osa haigekassa ning teise osa pidi katma haigla. Haiglajuhi sõnul ulatus ületöö suurus Viljandis sadadesse tuhandetesse eurodesse.

08.04.2020 10.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto