E, 4.12.2023

Ugala kauane esinäitlejanna pälvis presidendi kõrge tunnustuse

Marko Suurmägi
, toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärast paariaastast eemalolekut naasis Leila Säälik Ugala lavale mullu sügisel, kui esietendus «Grace ja Glorie».
Pärast paariaastast eemalolekut naasis Leila Säälik Ugala lavale mullu sügisel, kui esietendus «Grace ja Glorie». Foto: Elmo Riig

Presidendi määratud 99 riiklikust autasust tuleb sel aastal Viljandimaale üks ning selle saab kauaaegne Ugala näitlejanna Leila Säälik.

2008. aasta sügisel teatrielust eemale tõmbunud näitlejanna naasis mullu lavale vabakutselisena. Praegu teeb ta kaasa lavastuses «Grace ja Glorie» ning järgmine võimalus teda Ugala laval näha on laupäeval kell 14.

Ugala juht: Säälik on tippvormis

Näidendi lavastanud Indrek Sammul avaldas heameelt, et president Toomas Hendrik Ilves otsustas Leila Säälikut riikliku teenetemärgiga autasustada. «Kindlasti läks see õigele inimesele,» on Sammul veendunud.

Teatri loominguline juht Indrek Sammul loodab, et näitlejanna jätkab laval. «Selles suunas oleme pidevalt mõelnud,» lausus ta. «Väikese pausi järel, mis ta teatrist tegi, kogub ta nüüd üha hoogu.»

Enne uue rolli pakkumist tuleb Sammulil teha palju tööd, et leida just niisugune näidend, mis Leila Säälikule võiks meeldida. «Ta on sellise kaliibriga näitleja, et igasugust asja talle pakkuda ei sobi,» nentis teatri loominguline juht.

Sammul meenutas, et enne näidendi «Grace ja Glorie» juurde jõudmist oli ta Säälikule pakkunud ka teisi rolle, kuid nende osas nad kokkuleppele ei jõudnud. Praegu käivad uue materjali otsingud.

«Läbirääkimisteni pole veel jõudnud,» lausus Sammul. «Kindlasti on ta praegu tippvormis ja oma plejaadi näitlejatest Eesti tõeline tipp.»

Pool sajandit Viljandis

Viljandisse jõudis Tallinnas koolis käinud Leila Säälik 1961. aastal, kui ta astus siinsesse kultuurikooli näitejuhtimist õppima. Aasta hiljem sai temast juba Ugala näitleja ning selles teatris töötas ta pensionini.

Lisaks kümnetele lavastustele teatrilaval on publik näitlejannat näha saanud mitmes filmis. Viimati mängis ta 2007. aastal välja tulnud linateoses «Klass» ning lõi kaasa ka sarjas «Klass. Elu pärast».

President Toomas Hendrik Ilves otsustas eile anda riikliku autasu 99 inimesele, kelle seas on nii Eesti kui välisriikide kodanikke. «Sellega väljendab Eesti riik oma tänu inimestele, kelle töö ja pühendumus eri eluvaldkondades on muutnud meie maad hoolivamaks, paremaks, tugevamaks ja targemaks,» teatas president oma otsuses.

VALGETÄHT
President tunnustas näitleja Leila Säälikut Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.
• Samasuguse tunnustuse osaliseks saab veel 26 inimest.
• Kõik teenetemärgid annab president Toomas Hendrik Ilves kätte 23. veebruaril.
Allikas: presidendi kantselei

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles