Jetispordivõistlus tõi järvele tituleeritud sõitjaid

Tänavuse aasta alguses oli kehtivaid ja kätte antud jetijuhi tunnistusi Eestis 482.

Nädalavahetusel peeti Viljandi järvel pärast 14-aastast pausi taas jetivõistlus. Balti jetispordi liidu korraldatud «Baltic Finals 2016» mõõduvõtt oli selle aasta Baltikumi suurim võistlus, kus osales mitu tähtsate tiitlitega pärjatud sportlast üle maailma.

Nimekaim Viljandi võistluse osalejatest oli taanlane Marcus Jorgensen, kes on tänavune Euroopa meister ja Runabout GP klassis maailma edetabeli juht, olles võitnud kõik seni peetud etapid.

Eelmisel aastal veel motokrossiga tegelenud Jorgensen alustas Viljandis Runabout GP klassi võistlust avasõidu võiduga. Noormees võitis ka teise sõidu, kuid ta eksis reeglite vastu ja langetati viiendaks, mis tähendas, et esikoha saamiseks pidi ta võitma ülejäänud kaks jõuproovi. Nendes ta ei vääratanud ja näitas kõigile, mis tempoga maailma tipus sõidetakse ning mõlemal pälvis ta ülivõimsa võidu ja nelja sõidu tulemusena teenis taanlane üldvõidu.

Eestlaste rõõmuks saavutas kokkuvõttes teise koha Rainer Lepp, kes kogus venelase Roman Klimenkoga võrdse punktisumma, kuid tänu viimase sõidu teisele kohale oli eestlane poodiumi kõrgemal astmel.

Ski GP klassis heitlesid esikohale juunioride maailmameistrivõistlustelt tiitli Eestisse toonud Markus Lutsokert ja Marten Männi. Lutsokert võitis nelja sõidu kokkuvõttes Männi ees ning kolmanda koha teenis Andres Lauri.

Klassis Runabout Limited pidasid kõva duelli maha venelane Roman Klimenko ja Araabia Ühendemiraatide sõitja Ali Al Allanjawi. Kordamööda võitsid mehed teineteise ees sõite, aga et araablane sai ühe kolmanda koha, pälvis esikoha Klimenko. Poodiumi madalaimale astmele tõusis võistluse lõpuks leedulane Mindaugas Jaciauskas.

Masinaklassis Runabout Veteran 35+ GP võidutses Mindaugas Jaciauskas Leedust. Runabout Stocki masinate klassis võitis Ali Al Allanjawi. Runabout Classicu arvestuses võitis eestlane Heigo Hummel ning Runabout Novice`i klassis oli parim Priit Kampus.

Ski-klassides võidutsesid Araabia Ühendemiraatide esindajad: Ski Lite’i klassis oli parim Sultan Alhammadi, Ski Junior 13-15 Stocki klassis võttis esikoha Abdullah Alhammadi ning Ski Junior 10-12 Lite’i klassis võitis Ahmed Alhammadi.

Veteranide Ski 35+ GP klassis kuulus võit eestlasele Andres Laurile, klassis Ski Stock oli parim Marten Männi ning Spark jettidel võttis magusa võidu Teet Vare.

Korraldajate kinnitust mööda jäid võistlusega rahule nii rahvusvaheline žürii kui ka välismaa sõitjad, kes kiitsid korraldust ja Viljandit. Kõige kaugemad Araabia külalised nautisid võistlust täiel rinnal, sest üldjuhul võistlevad nad merel ning ka loodus on Viljandis kordades rohelisem kui nende liivasel kodumaal.

Kõik osalejad avaldasid lootust, et sama võistlus toimub ka järgmisel aastal.