Kobraste ja vihma koostöö pühkis suure tüki sõiduteest maamunalt

Eile hommikuks oli lakkamatu vihmasadu ära viinud umbes poole Viiratsi ja Mustapali vahelisest kruusateest. Edasine sõltub sellest, kas truup õnnestub puhastada.

FOTO: Alar Oherd

Maanteeamet oli eile lõuna ajal sunnitud sulgema Viljandi vallas Viiratsi ja Mustapali vahelise kruusatee, sest vihm oli selle üle ujutanud ja suure osa endaga kaasa viinud.

Kõnealusest teelõigust mõni kilomeeter eemal elav Alar Oherd ütles, et tee oli muutunud läbimatuks juba hommikul. «Mõlemal pool on vett triiki ja rohkemgi ning pool teest on juba ära uhutud,» kirjeldas Oherd olukorda.

Tema sõnul pole see lõik kellelegi õnneks ainuvõimalik kodutee. «Tuleb nüüd ringiga hakata sõitma ja sealt sõitnud buss peab hakkama ka kaugemalt käima,» rääkis Oherd. «Ilmselt on paari lähema tunni jooksul kogu tee hävinud,» ennustas ta kella kolme paiku pärastlõunal.

Lõuna paiku olid tema sõnul olukorda uurima tulnud Eesti Keskkonnateenuste töömehed.

Maanteeameti liikluskorraldaja Alard Tallo kinnitas, et teelõigu täieliku hävimise oht on reaalne. «Sõltub sellest, kas Keskkonnateenuste töömehed saavad truubi enne lahti või mitte,» selgitas ta. Tee üleujutamise ja seega ka selle lagunemise põhjus ongi umbe läinud truup. «Umbemineku põhjus on ilmselt kobraste töö,» lausus Tallo.

Sellest, kas osa teest suudetakse päästa, sõltub ka Viiratsi ja Mustapali vahet käijate edasine liikumisvõimalus. «Kui tee jääb osaliselt alles, võib see lõik ühes suunas lahti jääda ja autod pääsevad liikuma. Kui ei jää, läheb parandustöödega ilmselt aega,» nentis Tallo.

Tema selgitust mööda on plaanis esimesel võimalusel praegune truup välja vahetada, kuid see võtab aega ja seniks on tarvis vana truup puhastada, et vesi tee pealt tee alla juhtida.  

Tallo sõnul ei ole tee kadumine miski, mida saaks nimetada tavapäraseks. Tema mäletamist mööda oli viimane säärane juhtum tänavu talvel Loodi–Helme teel. Siis oli truubi umbe ajanud jää, kuid olukord oli eilsega sarnane.

Tagasi üles