Roheliste erakonna read hõrenevad

Paari päevaga on roheliste nimekiri Järva- ja Viljandimaal jäänud lühemaks, kuid erakonna esindajate hinnangul ei kahanda see partei väljavaateid riigikokku pääseda.

FOTO: Elmo Riig / Sakala

Eelmise nädala lõpul avaldatud valimisnimekirja järgi kandideeris siinses piirkonnas kümme roheliste erakonna inimest, kuid selle nädala teisipäevaks oli kaks neist loobunud.

Kui Järvamaa ettevõtja Sven Aluste põhjendas loobumist ajanappusega, siis Viljandis elav ja partei maakonna juhatusse kuuluv Anneli Laante pole oma kandidatuuri tagasivõtmist kuidagi kommenteerinud. Teistes parteides loobujaid pole.

Sven Aluste tunnistas eile, et enne, kui ta kandideerimiseks avalduse esitas, oleks pidanud paremini läbi mõtlema, kas ta on selleks valmis.

«Nägin nimekirjade koostamisel, milline ind valimistele minejate hulgas valitses, ja tundsin, et minul seda pole,» lausus ta.

Ka «Sakalal» ei õnnestunud eile Anneli Laantelt selgitust pärida, sest telefonile ta ei vastanud ning hiljem oli mobiiltelefon sootuks välja lülitatud.

Erakonda juhib siinsetel valimistel muusik Jaan Sööt, kes varem pole riigikokku pääseda üritanud. Viljandimaa inimestest löövad kaasa metsakonsulent Ülle Kuldkepp ning Soomaa talunik Indrek Hein.

Lisaks rohelistele on üks muudatus ka Keskerakonna nimekirjas. Kui enne kandidaatide esitamist oli siinse piirkonna üheksas number endine Koeru vallavanem Jaago Kuriks, siis valimiskomisjonile esitatud materjalides on tema asemel kirjas sama valla ettevõtja Arvo Adelbert.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles