Sisukord
Paberleht
Paberleht

Väliseesti noored igatsevad Eesti kohukesi, rahvatantsu ja liha

2 min lugemist
Tääksis toimunud pärimuskultuuri laagris Lõimeleer said väliseesti juurtega noored õppida hobuse vankri ette rakendamist. FOTO: Erakogu

​Välismaale siirdunud või seal sündinud Eesti juurtega noored kogunesid eelmisel nädalal pisikesse Tääksi külla, et õppida eesti keelt ja kultuuri. 

Tellijale Tellijale

16-aastane Alexander on sündinud Saksamaal, aga elab Šveitsis. Kõige rohkem valmistas talle heameelt võimalus eesti keelt õppida ja harjutada. Välismaal kipub see tema arvates hääbuma. Jutuvestja Piret Pääri jututoas õppis Alexander ka uue eestikeelse sõna – tunnistama. Selle kavatseb ta oma perele selgeks õpetada. Noormehe sõnul hoiab nende pere eesti keelt elus niimoodi, et katsub seda igal võimalusel kodus rääkida.

Lisete on kümnene ja viimased seitse aastat Soomes elanud. Laagris meeldis talle enim see, et sealt sai uusi sõpru. Tüdruk armastab rahvatantsu. Ta rääkis, et laagrit külastasid ka setod, kelle pillimängu saatel sai rahvatantse õppida. Lisete leidis, et Eesti rahvatants erineb Soome omast selle poolest, et on hoogne.

23.10.2020 26.10.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto