Sisukord
Paberleht
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Riigikohus küsib Kõpu vallalt protokolli

2 min lugemist
Kõpu vallavanema Siim Avi lootust mööda õnnestub teine põhiseadusliku järelvalve taotlus riigikohtusse saata septembris. FOTO: Marko Saarm

Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegium tegi teisipäeval määruse, milles otsustas esialgu jätta käiguta Kõpu valla taotlus kuulutada põhiseadusega vastuolus olevaks haldusreformi seadus või selle omavalitsuste sundliitmist puudutav säte.

Tellijale

Kõpu volikogu hinnangul seab haldusreformi seadus löögi alla omavalitsuste põhiseaduslikud tagatised, näiteks lühendab lubamatul moel seni sundliitmiseks ettenähtud etteteatamise aega. Valla lootust, et asi menetlusse võetakse, kolleegiumi määrus siiski ei kustutanud.

Käiguta jätmist kasutatakse nendel puhkudel, mil riigikohtul pole piisavalt andmeid otsustamaks, kas võtta asi menetlusse või mitte. Ka sel korral leidis kõrgeim kohtuaste, et praegusel kujul ei saa Kõpu valla taotlust arutada, sest sellele ei olnud lisatud dokumenti, mis tõendaks, et volikogu 21. juuni otsus seaduse kehtetuks kuulutamist taotleda on vastu võetud nõutava volikogu koosseisu häälteenamusega.

27.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto