Sisukord
Paberleht
Paberleht

Kommentaar. Valgevenes võitsid sead

1 min lugemist
Tõnu Traks FOTO: Eero Vabamägi / Postimees

Eriti ohtlike loomataudide, ka sigade Aafrika katku puhkemisel rakendatav tõrjemeetmete täpsustatud kava ehk loomatauditõrje situatsioonplaani koostab ja selle eest vastutab veterinaar- ja toiduamet. Kõikide muude tegevuste hulgas moodustab amet riikliku loomatauditõrje komisjoni, kuhu kuuluvad eri ametkondade esindajad. Vajadusel kaasatakse koosoleku töösse ka sinna mittekuuluvaid ametkondi. Kogu edasine tegevus taudi tõrjumiseks lepitakse kokku selles komisjonis ning määratakse täitmiseks vastavatele ametkondadele. 

Tellijale Tellijale

Üheks sigade Aafrika katku tõrje meetmeks paljude teiste hulgas on metssigade arvukuse allaviimine nii kiiresti, kui see on praktikas võimalik. Eesmärk ei ole ega saagi olla ühe loomaliigi täielik hävitamine. Eesmärk on viia miinimumini nakkuse edasikandumise ja kodusealautadesse kandumise võimalus.

Arvukus, mille puhul katku levik pidurdub, on teadlaste arvates maksimaalselt 1,5 isendit 1000 hektari jahimaa kohta. Riiklik tauditõrje komisjon on selle eesmärgina vastu võtnud. Et seda pole võimalik ühe aastaga saavutada, tehaksegi seda järk-järgult kolme aasta jooksul.

24.11.2020 25.11.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto