Kõhtu kõditavad taimed häirivad ujujaid (1)

, suvereporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Paala järves vohavad veetaimed häirivad ujujaid, kuid põhjalik puhastus on kulukas.
Paala järves vohavad veetaimed häirivad ujujaid, kuid põhjalik puhastus on kulukas. Foto: Marko Saarm / Sakala

Viljandi Paala järve vastselt puhastatud rannas häirivad ujujaid veetaimed, mis kõhtu ja jalgu kõditavad. Järve kinnikasvamise vastu aitaks põhjalik puhastus, kuid selleks linnal raha pole.

Eile lõuna ajal järves ujumas käinutest oli suur osa arvamusel, et veetaimed on hakanud ujumisnaudingut kammitsema. «Ma olen palju vee ääres käinud ja Paala järv on väga kehv,» leidis Liia Marrand. «Nii palju taimi ja ma kohati täitsa kardan. Viljandi järvest tulevad samuti kaebused – ei saagi kuskil ujumas käia! Kõrkjad vee ääres on samuti nii kõrged, et mõnest kohast järve ei näe.»

Gunnar Aja leidis, et Linnahooldus võiks kasvude vastu midagi ette võtta. «Vahel on tõesti veetaimed ujudes vastu keha,» sõnas ta.

Mõni suvitaja oli ka positiivsema hoiakuga. «Mulle siin praegu nii meeldib,» sõnas Kalli Põld, kes oli suvemõnusid nautima tulnud koos lapselapsega. «See, et rannaosa on suuremaks tehtud, on väga hea otsus. Muidugi oleks hea, kui vesikasve oleks vähem, kuid mind see praegu ei häiri.»

Hiljuti Võrtsjärve äärest puhkamast tulnud Lea Kotsari hinnangul on Paala järve seisukord halb. «See häirib väga, kui ujudes tulevad pidevalt mingid ebemed vastu kõhtu,» ütles ta.

2014. aasta sügisel puhastati põhjalikult Viljandi järve randa. Seda tööd teinud osaühingu Saaretu juhataja Kalmar Lina ütles, et järve põhjalik puhastus, mis kujutab endast vee ja muda väljaammutamist, on väga kulukas. Arvestades, et Paala järve pindala on kuus hektarit, nimetas ettevõtja terve järve põhjaliku puhastamise kuluks 300 000–400 000 eurot.

Viljandi abilinnapea Kalvi Märtin tunnistas, et selliseks ettevõtmiseks linnal raha pole. «Juba praegugi on opositsioon pahane, et linna heakorra eest hoolitsemine raha nõuab. Rahakott on väike,» nentis Märtin.

Abilinnapea andis teada, et Paala järves hakatakse veetaimi niitma juba järgmisel nädalal. «Seda ei tehta aga terve järve ulatuses,» lisas ta.

Tänavu kevadel parandati ja puhastati Paala järve randa mõnesaja ruutmeetri ulatuses ning selleks läks 30 000 eurot kaasava eelarve raha. Kaks aastat varem tehti sama tööd Viljandi rannas, aga seal on hakanud vesikasvud puhastatud alal taas kasvama.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles