Viljandi mehed viisid võidupüha paraadil Lennart Meri mõtte ellu

Rannar Raba
, Sakala
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võidupühal olid rahvahulgad nii Võrus kui televiisorite ees üle Eesti tunnistajaks ajaloolisele hetkele, kui Sakala maleva torupillimeeste rühm marssis paraadil tulekandjate rivi ees.
Võidupühal olid rahvahulgad nii Võrus kui televiisorite ees üle Eesti tunnistajaks ajaloolisele hetkele, kui Sakala maleva torupillimeeste rühm marssis paraadil tulekandjate rivi ees. Foto: Ardi Hallismaa

Läinud neljapäeval Võrus peetud võidupüha paraadi kõige suurema tseremoniaalse uuendusena marssis tuletoojate rivi ees neli Viljandi torupillimängijat, nende seas kaitseliitlasest linnapea ja pärimusmuusika edendaja Ando Kiviberg.

«Algus oli väga hea. Näitasime, et 15 aastat tagasi Viljandi pärimusmuusika festivalil Lennart Meri poolt idanema pandud idee on tehtav ja väärib arendamist,» avaldas Kiviberg ettevõtmise järel rahulolu. «Eesmärk on ajaloolisele pärandile tuginedes anda Eesti torupillile tseremoniaalne roll ning aidata sellega kaasa mänguoskuse levikule meie meeste seas. Tugevaid naismängijaid on meil juba õige mitu, aga mehi napib,» põhjendas ta.

Ühtlasi avaldas ettevõtmise eestvedaja lootust, et järgmisel suvel peetaval paraadil on väljas juba 12 torupilli ning neli trummi.

Tagasi üles