Vihm ei lasknud ultratriatleeti Viljandisse

Ultratriatleet Rait Ratasepp otsustas rattasõitu jätkata sisetingimustes.

FOTO: Erakogu

Ultratriatleet Rait Ratasepp, kes hakkas eile ellu viima oma plaani läbida järjestikku viis triatloni ja pidi rattaga ka Viljandist läbi sõitma, siia ei jõudnud.

Ratasepa toetustiimi liige Virge Tamme ütles, et marsruudil Valga–Võru–Tartu oli lausvihm ning seetõttu otsustati asi ümber mängida: riiete kuivatamine, energia taastamine ja muu selline on matkaautos säärastes tingimustes keeruline.

Ujumine Tartus Arctic Spordi klubi 25-meetrises basseinis läks Ratasepal plaanipäraselt. Pärast kuus tundi ja 51 minutit kestnud ujumist tundis ta end hästi ning arst vaatas ta üle. Siis istus sportlane ratta selga, et läbida marsruut Tartu–Võru–Valga–Pärnu–Rakvere–Tartu.

Enam kui üheksa tundi vihma käes sõitu pani ultratriatleeti aga oma plaane ümber hindama. Et ilmateade näitas ka edaspidi üle Eesti vihma ja tugevat tuult, otsustas ta jätkata sisetingimustes Tartu ülikooli spordifüsioloogia laboris, kus ta saab oma rattaga pukki sõita.

Kohe, kui ilm paraneb, jätkab Ratasepp sõitu välitingimustes. Trajektoor sõltub sellest, kui kaugele lubab ilm minna.

Pärast muudatusotsust magas Ratasepp varahommikul tund ja 20 minutit, sõi putru ning tähendas, et 19 kilomeetri ujumise ja seni õues sõidetud 246,5 kilomeetri pikkuse rattasõidu järel on füüsis väga hea ja ta on valmis jätkama.

Ultratriatleedi teekonna kogupikkus on 19 kilomeetrit ujumist, 900 kilomeetrit rattasõitu ja 211 kilomeetrit jooksu.

Tagasi üles