Ultrasportlane tuleb 900-kilomeetrisel rattatiirul Viljandist läbi

Rait Ratasepp startis Tartus Arctic Spordiklubis üle tuhande kilomeetrisele katsumusele.

FOTO: Erakogu

Täna startis ultrasportlane Rait Ratasepp 80-tunnisele katsumusele ning kesköö paiku jõuab ta Tartu kaudu ka Viljandisse.

Rait Ratasepp startis Tartus Arctic Spordiklubis üle tuhande kilomeetrisele katsumusele.

FOTO: Erakogu

Ratasepp korraldas iseendale viiekordse ultratriatloni, millesarnast pole Eestis varem tehtud. 

Katsumust alustas ta 19 kilomeetri pikkuse ujumisega Tartus Arctic Spordi klubi 25-meetrises basseinis. Kui ta on 760 basseinipikkust ujunud, istub ta kohe jalgratta sadulasse, et sõita 900 kilomeetrit mööda Eesti teid. 

Marsruut viib ta Tartust Valka, Võrru, Viljandisse, Pärnusse, Lihulasse, Raplasse, Kosele, Tapale, Kadrinasse, Pajustisse, Roelasse, Avinurme, Mustveesse, Jõgevale ja Luunjasse. Rattadistants lõpeb Tartus, kust algab viie maratondistantsi läbimine ehk 211-kilomeetrine jooks.

Vaid mõne aasta eest oli Ratasepp tavaline kontoritöötaja, kes tegeles spordiga nii palju, kui töö lubas. Kolm aastat tagasi tegi ta oma elus kannapöörde, loobus igapäevatööst ja otsustas pühenduda sellele, mis ta vaimu kõige rohkem toidab – spordile. 

Eestis toimuv quintuple-ultratriatlon on Ratasepale ettevalmistavaks treeningkatsumuseks 29. juulist 31. juulini Saksamaal korraldatavaks ultratriatloni maailmakarika etapiks, kus tuleb läbida järjest kolm täispika triatloni distantsi, ning 24. augustist 2. septembrini Šveitsis kavas olevaks kümnekordseks ultratriatloni maailmakarika etapiks, kus kümne päevaga läbitakse iga päev üks täispikk triatlon.

Tagasi üles