P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vana Vene veok tahab koju

Facebook
Comments
Penuja külas ootab uut elu või igavikku kadumist GAZ-51A, mille mootor tuksus viimati kaheksa aastat tagasi.
Penuja külas ootab uut elu või igavikku kadumist GAZ-51A, mille mootor tuksus viimati kaheksa aastat tagasi. Foto: Marko Saarm

Vene võimu ajal vuras Eesti teedel ja põldudel palju veoautosid mudelinimega GAZ-51. Külluslik levik omal ajal on nüüd peamine põhjus, miks osa allesjäänud isendeid vanasõiduki väärt elu asemel üksteise järel vanarauahundi lõugade vahele kaovad.

Sama nukker saatus terendab ka Abja vallas Penuja külas seisvale veokile GAZ-51A. Nostalgiline sõiduk jäi juhuslikult silma Sakala ajakirjanikule ning omanik Aivo Joamets oli lahkelt nõus sellest rääkima.

Ta ütles, et sõitis sellega viimati kaheksa aastat tagasi, kui tekkis soodne võimalus soetada üksjagu uuem GAZ-52-54. Pealegi oli vana auto hakanud liialt õli võtma. Esialgu arvas Joamets, et sõidab edaspidi siiski ka vanema isendiga, kuid arvamuseks see jäigi.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles