N, 8.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üheöökohvikud olid loodetust populaarsemad

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Üheöökohvikud olid loodetust populaarsemad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ingeri maja taga tegutses korraga mitu söögikohta. Ühes nurgas pakkus kuuekäigulist õhtusööki Valmiermuiža kohvik, teises otsas tegid kokkadest muusikud burgereid.
Ingeri maja taga tegutses korraga mitu söögikohta. Ühes nurgas pakkus kuuekäigulist õhtusööki Valmiermuiža kohvik, teises otsas tegid kokkadest muusikud burgereid. Foto: Marko Saarm

Reede õhtuks Viljandisse loodud üheöökohvikud tõid kokku arvatust palju suurema rahvahulga ning mõned neist jäid klientide teenindamisega isegi pisut hätta.

«Me ei uskunud, et nii palju inimesi tuleb,» nentis lauluväljaku kõrval asuvas kenas hoovis kreekapärases restoranis kanavarrast grillinud Priit. Tema oli üks umbes kümnest inimesest, kes oli majaperenaisele appi tulnud. «Eks me ole vist väga hea koha peal,» lausus ta. «Toit on kreekapärane ja muusika on sealt.»

Ingeri maja taga asunud Valmiermuiža kohvikusse pääsesid einestama need, kes olid koha 37 euro eest ette ostnud. Kohviku kokk Dzintars Kristovskis oli enne toiduvalmistamist veetnud kaheksa tundi Viljandi ümbruse metsades ja põldudel ning korjanud sealt 12 kasti toorainet, mida ta reedel kasutas. Nii valmis kuuekäiguline õhtusöök.

Sellest osa saanud Indrek Aasnal jätkus kokale vaid kiidusõnu. Ehkki toidu oli valmistanud õlletehas ja õllel oli toidu juures tähtis roll, ei tõusnud õlu Aasna hinnangul liialt esile. «Kui selliseid toredaid asju juba Viljandisse tuuakse, on väga hea meel neid vastu võtta,» kiitis ta Läti sõpruslinna ettevõtmist.

Kondase keskuse õues said inimesed lisaks saiale ja kohvile kiigata ka kasutatud asjade telki. Seal ei müüdud mitte rõivaid, vaid ehteid ja nipsasju. «Läheb paremini, kui oskasime arvata,» tunnistas telgis kaupa pakkuv Valle Laarman. «Inimesed tulevad ja imestavad, et selline tore koht linnas olemas on.»

Ööl vastu laupäeval töötas Viljandis 15 üheöökohvikut, millest kümmekond olid loodud just selleks õhtuks. Suur osa neist pidid klientide teenindamise lõpetama varem kui kell kaks, sest varutud toidukraam lõppes enne kokkulepitud kellaaega.

Märksõnad
Tagasi üles