R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tuleoht on eriti suur, aga rabas tehakse lõket

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Toomas Huik

Looduskaitsja ja metsaomanikuna tihti Parika Väikejärve ääres käiv Mihkel Maala ei suuda mõista, kuidas tuleb inimestel pähe mõte teha rabas turba peale lõket. Eriti veel praegu, kui tuleoht metsades on ülisuur.

Maala on sel aastal sattunud mitu korda lõkkeasemele ning alles eelmise nädala lõpul leidis ta suitseva lõkkeaseme. Ühtegi inimest läheduses polnud. «See on kas eriline teadmatus või veel midagi hullemat,» kommenteeris Maala kõrgrabas lõkke süütamist. Parika Väikejärve ääres on pinnaseks kümme meetrit turvast. Sellise rabapõlengu kustutamine oleks väga pikk ja vaevarikas tegevus.

Riigi ilmateenistuse teatel valitseb Lõuna-Eesti metsades äärmiselt suur tuleoht ning eile pöördus päästeamet avalikkuse poole palvega olla metsas liikudes väga ettevaatlik. 

«Looduses on praegu igasuguse lahtise tule kasutamine lubamatu, sest väiksemastki sädemest võib süttida metsatulekahju, mille tagajärjed on korvamatud,» teatas Lõuna päästekeskuse avalike suhete juht Marek Kiik. «Metsatulekahju kustutamisega hõivatud ressursi tõttu kannatab päästjate reageerimine teistele kiiret abi vajavatele õnnetustele.»

Eelmisel nädalal kustutasid Lõuna-Eesti päästjad koos vabatahtlikega neli päeva 42 hektarile ulatunud metsatulekahju Valgamaal Hummuli vallas Aitsra külas. Viljandimaal põles teisipäeval maastik Paalalinnas. Tuli avastati kella poole kuue ajal õhtul ning tuli jõudis levida kümnele ruutmeetrile. Kolmapäeva lõuna ajal oli maastikupõleng Abja vallas Põlde külas, kus oli tules paarkümmend ruutmeetrit.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles