Sisukord
Paberleht
Postimees

Kroonilist haigust põdev muusik tahab saatusekaaslased äratuntavaks teha

2 min lugemist
Lauri Antsovi sõnul ei mõtle inimesed, kes pole iga päev ise mõne kroonilise haigusega seotud, kui raske on sellega toime tulla. Et probleemist rohkem teada anda, tahab ta erinevatele krooniliste haiguste põdejatele töötada välja ühtsed, aga eri värvi käepaelad, millest oleks kasu ka abitus seisundis. FOTO: Erakogu

Ligi kümme aastat esimese tüübi diabeedi küüsis olnud viljandlast Lauri Antsovit on pikemat aega painanud mure, kuidas parandada inimeste teadlikkust kroonilistest haigustest nii, et igasse maaslamajasse ei suhtutaks kui joodikusse või narkomaani.

Tellijale Tellijale

Et oma murele mõttekaaslasi leida, avaldas ta eile Facebookis pöördumise «Viimane piisk!», mis leidis juba poole päevaga üle kahesaja jagamise ja kümneid kaasamõtlejaid. Tagasisidet tuli Antsovi sõnul nii palju, et ta ei jõudnud esimese hooga kõike hoomatagi. 

Viimane piisk kukkus Antsovi karikasse tänavu märtsis, kui ilmus uudis, kuidas politseipatrull viis teadvusehäirega mehe Tartus arestimajja, pidades tema seisundi põhjuseks alkoholi. Hiljem selgus, et tegelikult oli selle taga hoopis suhkruhaigus.

08.07.2020 09.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto