Maavanem ootab vapimärgi kandidaate

Viljandimaa Vapimärk

FOTO: Viljandi maavalitsus

Viljandi maavanem ootab taas Viljandimaa vapimärgi kandidaate, ettepanekute esitamise tähtaeg on 31. jaanuar.


Vapimärk on Viljandi maakonna kõrgeim autasu Viljandimaal alaliselt elavale inimesele, kes on oma töö ja tegevusega eriti silmapaistvalt maakonna arengule kaasa aidanud. Vapimärgi asutas Viljandi maavalitsus Eesti Vabariigi 85. aastapäeva auks. Esimene vapimärk anti kodu-uurija Enno Piirile, eelmisel korral pälvis selle kogu oma elu suusatamisele ja noorte juhendamisele pühendunud suusatreener Urve Bergman.

Ettepaneku vapimärgi andmiseks võivad teha kõik inimesed. Taotlus peab olema kirjalik, vabas vormis ning eraldi blanketti selleks vaja ei ole. Kirja tuleb panna kandidaadi ees- ja perekonnanimi, tegevusala, teenete kirjeldus ja andmed esitaja kohta.

Ettepanekuid kandidaatide kohta oodatakse kirjalikult Viljandi maavalitsuse kantseleisse (Vabaduse plats 2, 71020 Viljandi) 31. jaanuariks.

Viljandimaa vapimärgi andmise otsustab maavanema moodustatud nõukogu. Vapimärgi pidulik kätteandmine leiab aset 23. veebruaril korraldataval maavanema, omavalitsuste liidu esimehe ja Kaitseliidu Sakala maleva pealiku vastuvõtul, millega tähistatakse Eesti Vabariigi 93. aastapäeva.

Viljandimaa vapimärgi statuudi leiab siit.

Tagasi üles
Back