Sisukord
Arvamus
Postimees

Peretoetuste kasvust haldusreformi eelnõuni

3 min lugemist
Urve Tiidus FOTO: Andres Reiss / Postimees

RIIGIKOGU VALIMISTEST on möödas aasta ja mõni nädal peale. Spordis öeldaks, et veerand distantsist on läbitud. Aeg on teha vahekokkuvõte.

Tellijale Tellijale

Riigikogu 13. koosseisu esimesest aastast jäävad sõelale peretoetuste kasvu regulatsioon, hääletamisõiguslikkuse ea langetamine kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel, sammud tugevamate omavalitsuste tekkeks ning moodsa majanduse algete jõudmine seadusandlusse. Lisaks arvukalt väiksemaid, kuid olulise mõjuga seadusemuudatusi. Olgu näitena välja toodud üks: tubakaseaduse muutmine. Nimelt keelatakse elektroonilistes sigarettides vitamiinide kasutamine. See on väike, kuid väga vajalik muudatus, et mitte luua illusiooni, justkui oleksid e-sigaretid lausa tervislikud.

16- JA 17-AASTASTELE kohalikel valimistel valimisõiguse andmine oli üks põhimõtteline seadusemuudatus, mis sünnitas kirglikke debatte nii komisjonis kui istungisaalis. Peamiselt selle üle, kas nii noored on ikka küpsed tegema demokraatlikke valikuid ja otsustama, kellele anda kohalike volikogude valimistel hääl.

08.08.2020 11.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto