K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tammsaarele võiks see meeldida

Birgit Itse
, reporter
Tammsaarele võiks see meeldida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Kõrboja perenaise» esimese lugemisproovi võttis Ugala trupp ette Vargamäel, mis on Anton Hansen Tammsaare teose tõlgendamiseks ideaalne koht.
«Kõrboja perenaise» esimese lugemisproovi võttis Ugala trupp ette Vargamäel, mis on Anton Hansen Tammsaare teose tõlgendamiseks ideaalne koht. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Enam kui pool aastat kestnud töö järjekordse Anton Hansen Tammsaare teose dramatiseeringuga jõudis esmaspäeval Ugala näitlejateni. Nagu tavaks, oli esimene lugemisproov Vargamäel.

Kui Tammsaare romaanis «Kõrboja peremees» on võtmetegelased Katku Villu ja Kõrboja Anna, siis Urmas Lennuki dramatiseeringus mahuvad peategelaste hulka ka Kuusiku Eevi ja Kõrboja Madli.

Näidendi «Kõrboja perenaine» on Urmas Lennuk kirjutanud lavastaja Vallo Kirsi palvel ja Ugala teatri näitlejatele mõeldes. «Osatäitjad olid enne paigas ja tekst kirjutati neile mõeldes,» kinnitas Kirs.

Märksõnad
Tagasi üles