Repliik. Rohimine on tervislik

Tiina Sarv
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tiina Sarv
Tiina Sarv Foto: Jaan Pääsuke

Kirjutasin mullu umbrohutõrjevahendist Roundup, mille toimeaine glüfosaat on rahvusvahelise vähiuuringute agentuuri uuringute põhjal kantserogeenne ja lisaks sellele pärsib tugevalt järglaste saamise võimet. Meie enda Polli teadlased on selgitanud, et see püsib mullas pikka aega, ohustades ka neid taimi, mis istutatakse kord mürgitatud pinnasesse aastaid hiljem.

Ametnikud vastasid mu pärimisele lihtsasse keelde ümber pandult, et Eestis ei ole plaanis Roundupi keelata, sest euroliidust pole kindlaid käsulaudu tulnud. See, et suur Prantsusmaa oma elanike tervise huvides glüfosaadid keelustas, bürokraate ei huvita. Siiski anti lootust, et koduaedadest peaks Roundup kaduma.

Suur oli minu hämmastus, kui leidsin Bauhofi viimasest reklaamlehest soodushinnaga Roundupi pakkumise. Ka hiljuti kuuldud raadiosaates rääkis keegi spetsialist innukalt, kunas mis mürgiga aeda pritsima peaks. Tema pakkus vahelduseks küll ka looduslikke vahendeid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles