Männimäe loomakliinikus tehti koerale haruldane operatsioon

FOTO: SCANPIX

Viljandis Männimäe loomakliinikus tehti esimene avatud rinnaõõne operatsioon, mille käigus sulgesid doktor Rainer Hõim ja doktor Merit Villemson-Kavak koer Muffini püsiva arterioosjuha (PDA).

Püsiv arterioosjuha peaks sulguma looma sünni järel ise, kuid vahel harva seda ei juhtu ning siis tuleb looma elu päästmiseks sulgeda see kirurgiliselt.

Kliiniku juhataja Riina Jõgila sõnul pole varem Viljandis selliseid operatsioone tehtud, küll aga Tartus maaülikooli loomakliinikus.

«Vajadus niisuguse lõikuse järele on harv ja lõikus ohtlik,» tõdes Jõgila.

Kaks ja pool aastat vana Muffin on segavereline koer Tallinnast. Tallinna arst saatis ta konsultatsiooniks Viljandisse Merit Villemson-Kavaku vastuvõtule ja too kinnitas oletatavat diagnoosi. Et omanik oli operatsiooniga nõus ja pärast Männimäe kliinikus 2014. aastal tehtud kapitaalset uuenduskuuri on seal lisaks oskustega inimestele ka võimalused väga keerukateks lõikusteks, jõudiski Muffin reedel operatsioonilauale.

«Niisugused lõikused on meeskonnatöö, mille puhul annavad oma osa nii osavate kätega arstid kui abilised,» rääkis Jõgila. «Operatsioon kulges edukalt ja Muffin taastub raskest päevast kenasti.» 

Tagasi üles