Viljandi ühe- ja kaheaastased õpivad juba inglise keelt

Plirts-plärts, õues märts. Kuumas ja kõrbelaadses kliimas üles kasvanud austraallane on siinse eluga peaaegu harjunud. Ehk aitab igatsust kodumaa järele vaigistada see, mis kohe juhtuma hakkab.

Tellijale

Iga kolmapäeva hommikul pakivad inglise keele õpetaja haridusega austraallane Geoffrey Longhurst ja tema eestlannast abikaasa Kati Grauberg-Longhurst Viljandis Päikesekillu perekeskuses lahti mänguasjad ja raamatud, panevad muusikaplaadi mängijasse ja inglise keele õppimine võib alata. Ainult et koolipinke pole ja seitse uudishimulikku, kes Känguru mängukoolis tunni algust ootavad, on liiga väikesed, et esimesse klassi astuda. Enamik neist on liiga väikesed ka selleks, et lasteaias käia. Need keelekümblejad, kellest jutt käib, on vaid ühe- ja kaheaastased.

Seekordne tund viib õppurid värvikirevatesse munapühadesse ja õpetab sealjuures selgeks loomade nimetused, nende häälitsused ja liikumisviisidki. Esmalt nimemäng, siis juba hoogsad tantsud, ringmängud, salmid ja pallide veeretamine ning nelikümmend minutit möödub linnulennul. Suhtluskeel on inglise keel, selline mõnus Austraalia-hõnguline.

Tagasi üles